Cesta z letiště

11. srpna 2013 v 3:30 | Karolína Ježovičová |  Irsko
Vyjížděli jsme z letiště.. První postřeh - moment .. když moje sestřenice, která sedí jako řidič, píše smsku, kdo řídí? A kde je vůbec volant? A proč auta v protisměru jedou sakra v našem pruhu? Ne, vážně jsem byla celá vedle z toho, že se tady jezdí nalevo (Celé dva týdny jsem si musela prvně uvědomit, na jaké straně se jezdí v ČR, zjistit, která ruka je pravá a potom jsem si teprve uvědomila, z jaké strany tady jezdí auta :D teprve poslední týden jsem nemusela nad ničím přemýšlet - auta prostě jezdí vlevo! .. ne, nejezdí .. v Česku jsem na to málem doplatila.. takže myslím, že bych se před přecházením cesty měla zase dívat hlavně prvně doleva.. jo..)


Ale tak znáte to, co vám mám říkat.. Všude zeleno.. Samé stromy, keře.. louky, kopce.. Pasoucí se ovce, krávy, koně, kozy.. Z rádia se vlévá do auta vlna letních hitů, které neznám.. hmmm, že by si evropa konečně obnovila playlist? ah, oni tam dokonce mluví anglicky.. jo, aha, jsem v Irsku. Občas jsme prohodili v autě pár slov - a co let?; jak se máš?; líbí se ti tu?; budeš si muset zvyknout na tátův humor; tohle jsou lidi, s kterýma budeme trávit moc času.

Jsme ani ne v polovině cesty a já už mám vypitou celou cocacolu s nápisem "share coke with Caroline", bezva, nemám co pít. Strejda řídí. Sestřenice si vepředu píše smsky s přítelem.. a ta, co sedí vedle mě? Joo, ta se co 2 minuty fotí.. ok, možná bych mohla zase sledovat krajinu, abych měla co psát na blog.. (stejně to píšu o měsíc a necelé dva týdny později..)


Všimla jsem si, že je to tu rozdělené na tři části .. Město.. Většinou prostě centrum, potom kolem sídliště.. další jsem nazvala - téměř nic - pár baráků.. hodně pěkných .. a boží příjezdové cesty.. velký pozemek .. ale prostě tak 10 domů u cesty (s mezerama) a poblíž ani večerka nebo něco takového :D .. a třetí - úplně nic .. nebo spíš.. stromy, stromy, stromy, stromy, stromy, keř, stromy, stromy.. louka, ovce, stromy, stromy...
pamatuji si, že mě zaujalo, že téměř vše měli nějak oplocené .. obyčejným dřevěným plotem, kamenným, či přírodním..

přijíždíme do města, kde bydlí.. je to u moře. ale nedá se v něm koupat.. je tam šílený bordel.. u pláže a tak.. takové klidné městečko ..


vcházím do pěkného domu, který je ovšem úplně stejný, jako dalších 14 domů okolo. přivítávám se s tetou. odnáším si kufr do sestřenčiného pokoje a padám únavou na postel

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Navštívil(a) si už Irsko?

ano
ne

Komentáře

1 Lucie Janoszewská | E-mail | Web | 22. září 2013 v 8:55 | Reagovat

tyjo, já chci taky do Irska!:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.